IPD

 

Mamy przyjemność ogłosić, iż firma Diesel Expres Hubert Gala jest Autoryzowanym Dystrybutorem firmy IPD LLC. w Polsce.
Firma IPD została założona w 1955 roku i od początku działalności zajmuje się produkcja części zamiennych do maszyn CAT. Z biegiem lat firma poszerzyła swoja ofertę o części do silników Cummins, Volvo, Detroit Diesel oraz Waukesha.
W ofercie firmy IPD znaleźć można większość potrzebnych do remontu silnika podzespołów takich jak tłoki, cylindry, uszczelki, pierścienie, panewki, tulejki, sworznie, wszystkie części do remontów głowic, ponadto zestawy naprawcze pomp wody, elementy układu paliwowego itd.
Główna siedziba firmy znajduje się w Californii – USA, natomiast magazyn obsługujący klientów z Europy, Rosji oraz Bliskiego Wschodu znajduje się w Danii
Głównymi klientami firmy IPD są największe firmy handlujące częściami oraz duże warsztaty na całym świecie. Największe rynki zbytu to USA, Bliski Wschód, Australia, RPA oraz oczywiście Europa, gdzie świadomość klientów jest na tyle wysoka, że zależy im na relatywnie tanich częściach (w porównaniu do oryginałów) bez ryzyka utraty jakości. Co za tym idzie maksymalnego skrócenia czasu przestoju maszyny. Zmniejszając tym samym koszt pracy na roboczogodzinę.
Polityka gwarancyjna firmy jest również inna niż w przypadku konkurencji ponieważ w przypadku wadliwych części firma IPD nie tylko wymienia wadliwe części lecz również pokrywa koszty wynikające z konieczności ich wymiany (robocizna).
Części oferowane przez IPD nie są jedynie kopiami oryginałów lecz często w wyniku współpracy z największymi kontrahentami są modernizowane oraz ulepszane względem oryginałów (zestawy tłok/cylinder, panewki, zestawy uszczelek). Firma IPD posiada własne opatentowane procesy produkcji tłoków, które zapewniają unikatową jakość oraz pełną satysfakcję klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku silników nowszej generacji wykorzystujących stalowe tłoki, zarówno te jednoczęściowe, dwuczęściowe jak i spawane ciernie.
Głównymi atutami firmy są części do dużych silników przemysłowych Diesla oraz Gazowych (o zapłonie iskrowym) jak i tych relatywnie nowych np. serii C (CAT) czy QSX/ISX (Cummins)
Lista modeli silników do których firma IPD produkujemy części:

CAT: C7/ C9/ C10/ 3176C/ C12/ C15/ C15ACERT/ 3500 (Diesel oraz Gas)/ 3400 (Diesel oraz Gas)/ 3300(Diesel oraz Gas)/ 3204/ 3208/ 3114/ 3116/ 3126/ 3196/ 3064/ 3066/ 353, 379, 398, 399, 339, 342, 346, 348 (Diesel oraz Gas)

Cummins: QSX/ ISX/ KT19
Volvo: D12 A/ B/ C/ D
Detroit Diesel: 60 Series
Waukesha: VHP Series 7044, 7042

Firma IPD posiada certyfikat ISO przyznany przez jedna z najbardziej restrykcyjnych firm tj. Lloyds zarówno na dystrybucje jak i projektowanie oraz produkcje części do silników spalinowych:

http://www.ipdparts.com/ipd/pdfs/IPD_LLC_4000461.pdf

Kilka linków przybliżających ofertę firmy IPD:

ipdparts.com

ipdparts.com/land/market_brochures.html

ipdparts.com/ipd/products/ipd_products.htm

ipdparts.com/land/new_products.html

ipdparts.com/ipd_diff/differentiation_index.htm
Firma IPD, jest wiodącym producentem części silnikowych do silników Caterpillar (CAT), Cummins, Waukesha, Detroit Diesel oraz Volvo.

Zapraszamy do współpracy zarówno dystrybutorów jaki i użytkowników końcowych.

Shopping Cart